Ochutnajte tradičný chlieb

13.03.2017 - V našich pekárničkách sme si pre Vás pripravili ochutnávku dvoch jedinečných chlebíkov. Tak sa u nás zastavte a ochutnajte ozajstnú tradíciu v podobe Sedliackeho a Cisárskeho ražného chlebíka.

Sedliacky chlieb

Sedliacky chlieb si v srdciach milovníkoch chleba určite nájde svoje pevné miesto. Tento ražno-pšeničný chlebík je samozrejme vyrobený z  prírodného kvásku. Robustný okrúhly peceň chleba s rustikálne štruktúrovanou kôrkou má výraznú a plnú chuť. Striedka je voňavá, a lahodne vláčna. Jedinečnú chuť dotvára aj pomúčená kôrka s posýpkou z tekvicových a slnečnicových semiačok.

Cisársky ražný chlieb

Týmto chlebíkom nadväzujeme na obdobie, kedy bol Ankerbrot dvorným dodávateľom chleba Rakúsko-uhorskej monarchie. Toto privilégium mohla vtedy dostať len taká spoločnosť, ktorá bola vo svojej brandži ozajstným lídrom. Ten, kto sa zahryzne do Cisárskeho ražného chleba, si môže vychutnať taký zážitok z chuti, ktorý vtedy ocenil sám cisár František Jozef. Chlebík z prírodného kvásku je zo 100% ražnej múky s nádychom feniklu, koriandra a rasce. Jeho kôrka je chrumkavá, striedka hutnejšia, chuť plná a lahodná.

Produkty