Sladký Halloween v ANKERi

25.10.2018 - Halloween nám klope na dvere a aj u nás sa to hemží tekvicami, ježibabami a príšerkami. Do kostýmov sme doslova navliekli punčáky, donuty a strašidlám sa nevyhli ani marhuľové šišky. Našu halloweensku ponuku ešte dopĺňa šťavnatý tekvicový koláčik. Tieto limitované maškrty môžete ochutnať do konca októbra.

Prečo sa Halloween oslavuje a kde sú jeho korene?

Halloween je pôvodne keltský sviatok, ktorý sa každý rok oslavuje 31.októbra, v predvečer sviatku Všetkých svätých. Kelti sa v tento deň lúčili s letom, ktoré bolo symbolom života, radosti, žatvy a vítali zimu, ktorá pre nich naopak predstavovala temnejšie obdobie roka spojené so smrťou . Verili, že v túto magickú noc sa duše mŕtvych vracajú na zem a snažia sa ovládnuť všetko živé. Obliekali si strašidelné masky a maľovali sa vo viere, že v prestrojení sa zapáčia zlým duchom a tí ich potom nechajú na pokoji. 

 

Halloween sa v súčasnosti slávi v celej Európe, v Severnej Amerike, Austrálii, na Novom Zélande, v Japonsku i na Srí Lanke. Častokrát sa Halloween považuje za americký sviatok, tam ho však priniesli prisťahovalci z Anglicka, Írska a Škótska. V každej krajine má však tento sviatok svoje špecifické črty. Na Slovensko sa Halloween dostal až po roku 2000 a spája sa zväčša s vyrezávaním tekvíc, ktoré patria k symbolom tohto sviatku.


 

 
 

Produkty